Barové židle v baru

Barové židle v baru

Barové židle zdobená

Barové židle zdobená

Místem zrodu barových židlí byly právě nejrůznější barynoční kluby a zkrátka místa, jejíchž majitelé hledali designově velmi atraktivní a jednoduchý sedací nábytek, který by ještě k tomu šlo využít k posezení přímo u barového pultu a zároveň by návštěvníkům poskytoval dostatek pohodlí. V těchto podnicích se tedy začaly objevovat zvláštní vysoké a úzké židle, které si v průběhu let získávaly stále větší a větší oblibu a v dnešní době tvoří jednu ze základních složek, která nemůže v žádném správném baru chybět. Právě barové židle mnohdy nejvíce ovlivňují celkový dojem z celého barového koutu.

Bílé barové židle

Bílé barové židle

Materiál barových židlí je nutno volit dle provedení celého baru. K baru, u něhož převažuje dřevo, se samozřejmě budou nejvíce hodit židle ze dřeva. Potah dřevěné židle můžete poté sladit například s ostatním nábytkem v místnosti. Buďte si jistí, že taková kombinace dřevěné židle s potahem z pravé kůže je opravdu pastvou pro oči. Pokud jsou na barovém pultu použity spíše moderní materiály, kterými jsou například kovy, tak není důvod vybírat barové židle z jiných materiálů, než je právě kov. Právě kovových židlí najdeme v nabídkách firem asi největší množství. Sedáky kovových židlí poté můžete sladit například s barvou desky baru. Velmi atraktivní je také provedení barových židlí, kde je kombinován kov se dřevem. Také tato možnost se jistě ujme v mnoha barových koutech.

Výška samotného barového pultu se pohybuje zpravidla od 100 do 120 cm. Výška židlí, od země po sedák, se pohybuje mezi 60 a 80 cm, v závislosti na požadavcích dané osoby. Velmi přínosnou vychytávkou, zejména co se pohodlí týče, je místo, kam si můžete při sezení na barové židli opřít nohy. Toto místo lze vyřešit buď speciální příčkou na samotném baru nebo také koupí židle, která již je v základním provedení vybavena touto speciální opěrkou na nohy.

O webu

Uvažujete-li o nákupu stylových a elegantních židlích do domácnosti nebo do barů či restauracích, jasnou volbou jsou barové židle. Díky nepřebernému množství tvarů, designu, barev se hodí do každé místnosti. Naše webové stránky jsou věnované právě barovým židlím. Budete-li mít zájem poskytneme vám informace o materiálech, ze kterých se tyto moderní židle vyrábí, o jejich velikostech, umístění, rozměrech či cenách.

nabytek