Materiály barových židlí

Materiály barových židlí

Barová židle dřevěná

Barová židle dřevěná

Volba vhodného materiálu barových židlí by měla záviset na podobě prostředí, ve kterém budou tyto židle umístěny. A právě výběru materiálu by měla být věnována značná pozornost. Vzhled židle je totiž jedním z nejdůležitějších prvků, který ovlivní celkový dojem z prostoru, v němž jsou tyto židle umístěny. Jistě uznáte, že do moderně pojaté místnosti, v níž dominuje kov a další podobné, moderní materiály se příliš nehodí barová židle z masivního dřeva. Stejně tak se nehodí kovová židle do dřevěného srubu.

Existuje obrovské množství druhů barových židlí. Výrobci jsou si vědomi rozdílných požadavků, které jsou zákazníky kladeny a snaží se vyrábět dostatečné množství druhů barových židlí, aby uspokojili co nejširší řadu zákazníků. Můžete si tedy vybrat barové židle z různých materiálů, mnoha tvarů, rozměrů a nezapomíná se ani na detaily, jako je například barva či materiál polstrování.

Barová židle plastová

Barová židle plastová

Nejčastěji používanými materiály pro barové židle jsou, v současné době, různé kovy a dřevo, popř. kombinace těchto materiálů. Dřevěné židle jsou, v naprosté většině, vyráběny z masivního bukového dřeva a často jsou doplněny o sedáky z koženky či pravé kůže. Tato varianta je opravdu velmi atraktivní, ale je vhodnější k použití spíše v domácnostech. Kovové židle jsou nejčastěji chromové. Někdy je chromová kostra doplněna ještě o části z jiných kovů, např. mosaz. Kovové barové židle jsou, vzhledem k vysoké výdrži a atraktivnímu, modernímu vzhledu, nejvhodnější k použití v obecných prostorech. Dalším, velmi hojně využívaným, materiálem pro výrobu barových židlí je plast. Výhodou plastu je větší volnost při návrhu tvaru a barevného provedení židle. Poměrně zvláštním a nezvyklým materiálem, ze kterého se vyrábějí barové židle, je sklo. Sklo je ale pochopitelně poměrně nevhodné k použití v přeplněných barech apod.

O webu

Uvažujete-li o nákupu stylových a elegantních židlích do domácnosti nebo do barů či restauracích, jasnou volbou jsou barové židle. Díky nepřebernému množství tvarů, designu, barev se hodí do každé místnosti. Naše webové stránky jsou věnované právě barovým židlím. Budete-li mít zájem poskytneme vám informace o materiálech, ze kterých se tyto moderní židle vyrábí, o jejich velikostech, umístění, rozměrech či cenách.

nabytek