Rozměry barových židlí

Rozměry barových židlí

Moderní barové židle

Moderní barové židle

Konkrétní rozměry barových židlí závisí vždy pouze na fantazii designéra, který židli navrhuje. Obecně by se ale dalo říci, že barová židle má končit pod úrovní baru. Nohy by jste tedy měli mít schovány pod barem a zbytek těla, od pasu nahoru, by měl vyčnívat nad úrovní barové desky. Výšku židlí je tedy nutno vybírat dle výšky samotného baru.

Výška barových židlí se obvykle pohybuje v rozmezí 65 – 75 cm. Můžete narazit také na barové židle, jejíchž výška se dá regulovat pomocí šroubu nebo páčky, která je umístěna pod sedákem a ovládá píst, jehož úkolem je upravit výšku židle tak, aby přesně vyhovovala dané osobě. Díky tomuto mechanismu si tedy můžete barovou židli nastavit přesně tak, jak vám bude, vzhledem k výšce vaší postavy, vyhovovat nejvíce.

Červená barová židle

Červená barová židle

Důležitým faktorem, který zásadně ovlivňuje výšku židle, je její polstrování. Nezapomeňte, že vyhlédnete-li si některou z barových židlí, která v základním provedení není vybavena žádným druhem polstrování a polstrování bude až vaším speciálním přáním, tak je nutno připočítat k uváděné katalogové výšce několik cm, které tímto vylepšením přibudou. Co se týče vzdálenosti sedáku židle od samotného baru, tak ideální vzdálenost sedáku od baru je uváděna kolem hodnoty 20 cm. Šířka barové židle se liší podle toho, zda se jedná o židli s jednou nebo čtyřmi nohami. Šířka podstavy jednonohých židlí se pohybuje i pod hranicí 50 cm. Masivní materiály těchto barových židlí zajistí i přes poměrně malé rozměry podstavy, vynikající stabilitu židle.

Těmito obecnými pravidly by se měli řídit spíše majitelé barů a ostatních podniků, při použití barových židlí v domácnostech závisí vše samozřejmě na vkusu a požadavcích dané osoby. V domácnostech dochází často ke kombinaci klasických a barových židlí. Klasické židle možná nejsou až tak atraktivním nábytkem, ovšem přece jen nabízejí více pohodlí, než židle barové.

O webu

Uvažujete-li o nákupu stylových a elegantních židlích do domácnosti nebo do barů či restauracích, jasnou volbou jsou barové židle. Díky nepřebernému množství tvarů, designu, barev se hodí do každé místnosti. Naše webové stránky jsou věnované právě barovým židlím. Budete-li mít zájem poskytneme vám informace o materiálech, ze kterých se tyto moderní židle vyrábí, o jejich velikostech, umístění, rozměrech či cenách.